Masaüstü Ekran Kartı Servis

Asus Ekran Kartı Servisi

Asus ekran kartı servis hizmeti veren firmamız ekran kartlarında meydana gelen çip arızaları ve kısa devre arızaları gibi kart üzerindeki arızaları gidererek tarafınıza garantili olarak teslim ediyoruz.

 

Asus Ekran Kartı Çip Arızası

Asus ekran kartı üzerindeki çip arızaları aşırı ısınmadan kaynaklanmaktadır. Aşırı ısınmalar bakımsız kalan ekran kartlarından soğuk lehime sebep olabilmektedir. Soğuk lehim diye tabir edilen arıza ise grafik çipinin kart üzerindeki bağlantılarını sağlayan küçük lehim parçacıklarının çatlaması ve temassızlık yapmasıdır. Asus ekran kartı servisi olarak bu tip arızalarda ekonomonik olması açısından öncelikle reball denilen işlem uygulanır çip yerinden makine yardımıyla sökülür ve bağlantıları sağlayan lehimler yenilenerek çip tekrar yerine takılır ve test edilir.Testi geçemeyen çiplerin ise yenisi ile değişmesi gerekmektedir.

Asus Ekran Kartı Kısa Devre Arızası

Ekran kartının elektronik olarak beslenmesini sağlayan bir takım entegreler mevcut.Bu entegreler aşırı elektrik yüklenmesi veya dalgalı elektrik akımı nedeniyle özelliklerini kaybederek kısa devre arızasına sebep olmaktadır. Asus ekran kartı arızası olarak bildirilen kısa devre arızalarında genel olarak ekran kartının takılı olduğu cihaz güç kaynağını etkilediğinden cihaz tetikleme yapmaz. Asus teknik servis olarak ekran kartı üzerinde meydana gelen kısa devre arızalarını entegrelerin yenisini ile değişerek gideriyor ve test ediyoruz.